POROTA

Dana Kyndrová

Svými snímky přispěla k bohatství české dokumentární fotografie. Její práce, zaměřené na lidské příběhy a sociální problémy, jsou nejen uměleckým vyjádřením, ale i důležitým společenským komentářem. V letech 1995 až 1999 získala sedmkrát ocenění v soutěži Czech Press Photo, v roce 1998 obdržela Hlavní cenu v národním kole Fujifilm Euro Press Photo Awards a v roce 2008 byla vyhlášena Osobností české fotografie.


Věra Matějů

Své bohaté zkušenosti s fotografií uplatňuje jako dlouholetá předsedkyně Svazu českých fotografů. V roce 1995 založila a dodnes organizuje prestižní soutěž a výstavu Praha fotografická. Za svou práci byla v roce 2012 oceněna Ministerstvem kultury ČR.


Jindřich Štreit

Jako uznávaný vysokoškolský pedagog a fotograf se věnuje zkoumání sociálních témat, zejména života na českém venkově. Jeho tvorba je součástí mnoha významných sbírek včetně MOMA New York, Národní galerie Washington, Uměleckoprůmyslového muzea v Praze, Moravské galerie v Brně a mnoha dalších. Ve svém posledním, zatím stále ještě probíhajícím fotografického projektu "Kde domov můj?" uvádí diváka do složitého, kontroverzního světa lidí bez domova. 


Svatopluk Klesnil

Je všestranným umělcem působícím v oblasti fotografie. Kromě vlastní tvorby se věnuje také výuce a kurátorství. Jeho fotografie zasvěcují do společenských témat, zejména mezilidských vztahů a utváření identity. Jeho snímky ze soutěží plemenného skotu, které získaly druhé místo v soutěži Czech Press Photo, představují zajímavý pohled na každodenní život a odkazují k širším otázkám identity a společnosti.  


Daniel Schulz 

Jeho láska k fotografii byla podněcována již v dětství, kdy se díky svému dědečkovi, zkušenému kameramanovi československé televize, dostal do světa filmu a fotografie. Jeho snímky jsou výsledkem pečlivé práce se světlem. Pravidelně vystavuje své práce a jeho snímky zdobí mnohé galerie.


Petr Zatloukal

Jeho umělecké začátky jsou spojeny s Lidovou školou umění v Olomouci pod vedením Miloslava Stibora. Později studoval na Institutu výtvarné fotografie Svazu českých fotografů v Praze. Jeho tvorba je ovlivněna zejména setkáním s divadelním fotografem Jaroslavem Krejčím. Dlouhá léta působil jako vedoucí fotografického ateliéru na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde předával své zkušenosti mladším generacím. 


Vladimír Janek

Od poloviny 80. let se věnuje fotografii, zejména krajině, zátiším a dokumentárním snímkům. Je členem Unie výtvarných umělců Olomoucka a spoluzakladatelem sdružení Olomoucká paleta. Své zkušenosti předává jako pedagog v Domě dětí a mládeže v Olomouci pro oblast nových medií. Od roku 1991 samostatně vystavuje a účastní se společných výstav v České republice a v zahraničí. Jeho mottem je kreativita, experiment a hledání.